Jak pečovat o svůj plnovous?

Díky plnovousu můžete hned na první pohled vypadat jako pořádný chlap, který se jen tak něčeho nebo někoho nezalekne. Abyste však s plnovousem vypadali dobře, musíte se o něj patřičně starat, jinak budete vypadat spíše jako vagabund. Jak na správnou péči o tuto pánskou ozdobu?

Jak na správnou péči o tuto pánskou ozdobu?

Styling plnovousu

Vzhled plnovousu je do značné míry ovlivněn tím, jak vám vousy přirozeně rostou. Přesto však můžete podobu svého zarostlého obličeje výrazně upravit k obrazu svému správným stylingem, který bude odpovídat vaší image. Ať už vyznáváte jakýkoliv styl, základní postup úpravy každého udržovaného plnovousu je vždy stejný. Podívejte se, jak na styling plnovousu bez pomoci barbera v několika krocích.

  1. Rozčesání vousů – Nejdříve je třeba vousy rozčesat hřebenem nebo kartáčem od kořínků až ke konečkům, abyste z nich dostali všechno, co v nich nemá být, a mohli jste s nimi dále pohodlně pracovat. Kartáčování půjde snáze po aplikaci oleje nebo balzámu na vousy, bez použití vhodného přípravku hrozí riziko polámání vousů.
  2. Zastřižení vousů – Pak přichází na řadu zastřižení vousů nůžkami, aby plnovous dostal požadovaný tvar. Pokud se na žádné velké zkracování vousů nechystáte a plnovous má symetrický tvar, stačí zastřihnout nezkrotné vousy, které trčí tam, kam nemají.
  3. Úprava kontur  – Dále by měla přijít na řadu úprava kontur. Zbavte se přitom vousů na krku, kde už vousy nemají co dělat. Při holení se snažte držet co nejpřesnější linii. Pokud se vám podaří nechtěně udělat nějaký menší zub, raději se ho nesnažte upravit, tato chyba se pod vousy stejně brzy ztratí. Břitvou nebo shavettou poté srovnejte také linie na tvářích.
  4. Srovnání kotlet – Dále upravte kotlety až k vlasům, na něž by měly plynule navazovat. Samozřejmě v případě, že po stranách hlavy máte nějaké trochu delší vlasy. Pro úpravu kotlet se hodí používat strojek a postupně na něj během úpravy dávat menší nástavce.
  5. Zastřižení kníru – Po úpravě kotlet se zaměřte na svůj knír. Učešte ho jemným hřebenem a zastřihněte ho nad horním rtem – po celé délce kníru. Tak vám knír nebude překážet, když budete něco pít nebo jíst. Ideálně knír zastřihujte delšími nůžkami, úpravu pak zvládnete jedním střihem.
  6. Závěrečný styling a mytí – Zkontrolujte, jak se vám styling plnovousu povedl. Většinou už stačí jen zastřihnout pár neposedných vousů a pak už je na čase výsledné dílo pořádně umýt, aby z něj zmizely všechny kousky ostříhaných vousů. Celý proces vám pomůže zdárně zakončit kosmetika na vousy. Nanesení krému nebo oleje vousy i kůži pod nimi hydratuje a vyživí.
Vzhled plnovousu je do značné míry ovlivněn tím, jak vám vousy přirozeně rostou

V létě plnovous potřebuje extra péči

Letní péče o vousy je o trochu náročnější, protože na ně každou chvíli praží rozpálené sluneční paprsky a pokud se nevyhýbáte bazénu nebo moři, tak jim dává zabrat také chlor, respektive sůl. Všechny tyto vlivy vousy vysušují a oslabují. Proto je třeba jim v letním období věnovat zvýšenou pozornost.

  • Základem pro udržení vousů ve skvělém stavu v létě je pravidelné mytí, abyste z vousů dostali veškerý pot, kterého se do nich v létě dostává víc než dost. Vousy jsou kvůli potu slepené a snáze se zamotávají. Ráno stačí vousy pro hydrataci opláchnout pouze vodou, večer pak na ně vezměte vodu s pořádně pěnivým šamponem.
  • S plnohodnotnou výživou a hydratací vousů vám pomůže balzám na vousy, který na nich i v létě vydrží docela dlouho. Alternativou k balzámu je olej, ten zase ve vousech rozetřete raz dva. Po aplikaci balzámu či oleje nezapomeňte svůj plnovous vykartáčovat – při kartáčování vousů od kořínků až ke konečkům se použitý přípravek dostane opravdu všude.
  • Ke zdravým a hydratovaným vousům přispívá zdravá a hydratovaná kůže. Stav své kůže zlepšíte mimo jiné tím, že budete dostatečně pít, nejlépe především čistou vodu. V létě je dodržování pitného režimu ještě důležitější než jindy. Roli pak hraje také strava – vyvážený jídelníček navíc pomůže urychlit růst vousů.

Přidejte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Děti Zvířata
Co je Friggatriskaidekafobie? A jak souvisí s volbou prezidenta?
Udržitelnost a ekologické chování se promítají i do nábytku a bydlení
Jak je možné, že mají narozené děti modré oči?
Byliny a rostliny
Rozdíly mezi CBD a HHC
Jak správně založit kompost?
rekonstrukce zahrady
Kolik stojí rekonstrukce zahrady?
Jak dlouho vydrží svítit LED pásky?
Šungit: Kámen života a jeho účinky
Moderní metody čištění septiků: ekologicky, efektivně, šetrně
Syndromem nezdravých budov trpí dva ze tří
Recepty
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Odkrýváme tajemství přirozené krásy: Zdravý životní styl a sebeláska jako klíč k vaší nejlepší verzi
Rozluštění tajemství sacharidů a jejich role v našem zdraví
Cvičení Ekodrogerie Přírodní kosmetika Zdravé podnikání
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Šungit: Kámen života a jeho účinky
Veronika Zajícová se po srážce s autem, prasklé lebce a zlomenině nohy vrátila do ringu
Veronika Zajícová se po srážce s autem, prasklé lebce a zlomenině nohy vrátila do ringu
„Bambus přináší do zahrady radost,“ říká bambusář Martin
Keto dieta je lepší než junk food, říká Filip Degl
Jolana Janišová a kuchařka Jídla Světla
Jak odstranit Jak žít Jak zlepšit
Jak dlouho vydrží svítit LED pásky?
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Moderní metody čištění septiků: ekologicky, efektivně, šetrně