Sklizeno.cz nebo Svět bedýnek?

Stále více lidí si uvědomuje, že kvalita potravin v supermarketech je mnohdy – při nejmenším – diskutabilní. Původní suroviny často nahradily umělé přísady, chuť a barva se dohání dochucovadly a barvivy… zkrátka přírodu nahradila éčka. Mnozí si proto začínají pěstovat vlastní zeleninu a ovoce nebo nakupují od lokálních farmářů na trzích.

Většina lidí ale nemá kde pěstovat a na farmářské trhy jim chybí čas. Patříte mezi ně? Pak vězte, že jíst zdravě se dá bez práce navíc. Naopak je to dokonce pohodlnější – potraviny v biokvalitě si můžete nakoupit on-line a nechat si je dovézt až domů.

Jak na to? Čtěte dál!

tuhykorinek-jezte-zdrave-s-temito-2-obchody-je-to-hracka

Dva obchody, které vás nezklamou

Aktuálně v Česku působí dva obchody zaměřené na kvalitní potraviny od lokálních farmářůSklizeno.cz a Svět bedýnek. Každý má své silné stránky a záleží na vás, který e-shop vám vyhovuje víc. Ať už zvolíte jakýkoliv, s největší pravděpodobností budete nad míru spokojeni.

Pojďme se podívat, co který obchod nabízí.

Sklizeno.cz

Vstřícná služba, kterou si rychle oblíbíte pro přátelské vystupování a pestrou nabídku. Sortiment pečlivě vybírají a kvalitu garantují kodexem výběru. Ten ve zkratce říká, že spolupracují jen s těmi dodavateli, kteří nepoužívají umělé přísady a své produkty vyrábějí šetrně. Vybírají si především podniky s menší produkcí, takže mnohdy v nabídce najdete výrobky, které v maloobchodních řetězcích neseženete.

A nabídka je opravdu široká: počínaje čerstvým ovocem, zeleninou, masem a mléčnými výrobky přes trvanlivé suroviny a nápoje až po slané i sladké pochutiny – vše od lokálních výrobců. „Skvělá volba, když nestíháte a chcete svůj čas využít jinak než nakupováním v supermarketech a čekáním v dlouhých frontách u pokladen,“ pochvaluje si první zkušenost zákaznice Míša.

Velkou výhodou je, že mnohé potraviny se prodávají na váhu – další z ambicí Sklizeno.cz totiž je naučit lidi neplýtvat jídlem. Největší slabinou je naopak omezený rozvoz čerstvých a mražených potravin, který je k dispozici pouze v Brně. Drobnou výhodu mají lidé z blízkého okolí, zboží si mohou vyzvednout osobně na jedné ze tří brněnských poboček.

Do zbytku republiky expedují pouze trvanlivé produkty. Doručení trvá do dvou dnů a je zdarma k objednávkám nad 1 000 Kč, jinak stojí 39 Kč. Platí se kartou předem nebo při převzetí.

výhody nevýhody
široký sortiment jinde nedostupných produktů omezený rozvoz čerstvých potravin
prodej na váhu odstupňovaný po 100 gramech doručení zdarma až od 1 000 Kč
doručení do dvou dnů
nabízené produkty lze ochutnat v prodejně
možnost dárkového poukazu

Svět bedýnek

Na první pohled totožná služba, akorát s méně přehledným webem. Koncept se však mírně liší: ačkoliv lze kupovat jednotlivé potraviny, výhodnější a výrazně pohodlnější je sáhnout po jedné z předpřipravených bedýnek. Na výběr je několik variant (malá, velká, ovocná, salátová…) a jejich obsah se mění v závislosti na aktuálním ročním období.

tuhykorinek-nakup-zdraveho-jidla-online

Nabídka e-shopu čítá přes 2 000 položek od více jak 100 lokálních dodavatelů a zahrnuje ovoce a zeleninu, maso, pečivo, nápoje atd. Hlavní výhodou je dostupnost rozvážky prakticky po celé republice. Kam nezvládnou doručovat vlastními vozy, zavážejí ve spolupráci s kurýrní službou. „Objednávám pravidelně a nemůžu nic vytknout, výborné produkty, komunikace, dodání na čas,“ nešetří v diskuzi nadšením LadyTommy, jedna ze spokojených zákaznic.  Pro věrné zákazníky je navíc připravený štědrý bonusový program.

Den a přibližný čas zavážky si kupující určuje sám, aby měl jistotu, že se s kurýrem nemine. Nejrychleji prý zvládají bedýnku doručit do 24 hodin od objednávky.

S cenami dopravy to není zrovna jednoduché: předpřipravené bedýnky a objednávky nad 1 200 Kč doručují zdarma, jinak za dopravu účtují 79 Kč. Pokud ale kupující bydlí v oblasti, kam nezaváží vlastními vozy, cena dopravy je vždy 149 Kč, nehledě na obsah a cenu objednávky.

Platit lze předem kartou, převodem na účet či předplaceným kreditem, při převzetí pak v hotovosti.

výhody nevýhody
dostupnost po celé republice komplikované a vysoké ceny dopravy
doručení od 24 hodin poměrně nepřehledný web
více možností platby minimální hodnota objednávky 400 Kč
věrnostní program
možnost dárkového poukazu

Takhle jednoduché to je

Jak vidíte, nakupování kvalitních potravin z lokálních zdrojů je podstatně jednodušší, než by si nezasvěcený člověk myslel. Ano, ceny jsou o něco vyšší než v supermarketech – stejně tak kvalita, která je ale v poměru k cenovému rozdílu výrazně vyšší. A když jde o zdraví, šetřit se nevyplácí.

Doufáme, že byl pro vás článek užitečný a budeme jedině rádi, když vám pomůže stravovat se zdravěji.

Přidejte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Děti Zvířata
Děti bez vší – babské rady a všiváček
Středně těžká demence a velké těžkosti stáří
Jak jsem na nespavost zkusila droždí
Byliny a rostliny
Středně těžká demence a velké těžkosti stáří
„Bambus přináší do zahrady radost,“ říká bambusář Martin
5 nejlepších čajů pro děti
Recepty - Adamovo vaření
Jak jsem na nespavost zkusila droždí
5 nejlepších čajů pro děti
Recept z Cukrfree – Domácí kokosové tyčinky
Cvičení Přírodní kosmetika
Děti bez vší – babské rady a všiváček
Středně těžká demence a velké těžkosti stáří
Jak jsem na nespavost zkusila droždí
„Bambus přináší do zahrady radost,“ říká bambusář Martin
Darujte radost dětem v Krabici od bot
Zavolala jsem do Indie a bylo to (vo)ono!
Robert a Lenka: Podnikejte profesionálně a zdravě
Jak odstranit Jak žít Jak zlepšit
Děti bez vší – babské rady a všiváček
Jak jsem na nespavost zkusila droždí
Vincent s angínou a Lily se zánětem průdušek
Jak nám může pomoci příroda k tuhému kořínku