Trendy v designu chytrých sportovních hodinek

Stejně tak jako se neustále mění a posouvají vpřed technologie chytrých hodinek, mění se i jejich design. V závislosti na trendech a požadavcích zákazníků dochází jak ke změně designu řemínků, tak i displejů chytrých hodinek. Jak se v průběhu let měnil styl pánských i dámských chytrých hodinek a jak vzhled hodinek ovlivňuje jejich funkčnost?

V následujících řádcích se podíváme na historii a vývoj designu chytrých pánských a dámských hodinek a popíšeme si jejich charakteristické prvky.

Chytré pánské hodinky

Za předchůdce chytrých hodinek je možné považovat digitální náramkové hodinky, které spatřily světlo světa v 70. letech minulého století. Design těchto hodinek byl zcela zaměřený na funkčnost, hodinky měly hranatý tvar a „futuristický“ vzhled.

První komerční chytré hodinky se začaly prodávat v roce 1980. Měly opravdu masivní čtvercový displej, který byl ve velkém nepoměru k řemínku hodinek. V následujících letech vedl technologický pokrok ke zmenšování displeje.  

Dnes na trhu najdete pánské chytré hodinky v nespočtu barev, tvarů i rozměrů, jejichž dominantou je zpravidla přehledný displej s jasnými barvami.

Charakteristické prvky chytrých hodinek pro muže

I když je výběr chytrých pánských hodinek takřka neomezený, stále bychom našli určité prvky, které muži obvykle u chytrých hodinek upřednostňují.

Velké oblibě se u mužů těší zejména hodinky s větším displejem vyrobené z odolných materiálů, jako je ocel nebo titan. Populární jsou také safírová sklíčka, která displej chrání před poškozením. Co se týče barev, mezi ty nejžádanější patří univerzální černá a šedá.

Masivní pánské chytré hodinky Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar. Zdroj: Pulsmetry.cz

Chytré dámské hodinky

Historie designu dámských smart hodinek se do značné míry prolíná s těmi pánskými. Trendem posledních let je nabídnout ženám takové chytré hodinky, jejichž vzhled je takřka k nerozeznání od klasických hodinek. Mezi ženami se těší oblibě zejména elegantní dámské chytré hodinky, které se hodí jak na sport, tak i na každodenní nošení do práce.

Charakteristické prvky chytrých hodinek pro ženy

Dámské sportovní hodinky jsou navrženy tak, aby svými rozměry odpovídaly drobnějšímu ženskému zápěstí. Jak už jsme nastínili výše, kromě ryze sportovního designu hodinek pro ženy je možné zvolit i ten elegantní. K populárním barvám dámských chytrých hodinek se řadí bílá, zlatá, černá, šedá, růžová a světle modrá.

Elegantní dámské chytré hodinky na sport i do práce Garmin Venu 2s. Zdroj: Pulsmetry.cz

Jaký vliv má na design hodinek dotykový displej?

Dotykový displej, který je dominantou chytrých hodinek, má samozřejmě zcela zásadní vliv na celkový design hodinek. Řeč je nejen o velikosti displeje a jeho tvaru, ale také například o možnosti libovolně měnit vzhled ciferníků a jediným kliknutím digitální ciferník proměnit v „analogový“.

Jak se vyvíjel displej chytrých hodinek?

Displej chytrých hodinek se v průběhu let dočkal velkých změn:

  • Za zmínku stojí například hodinky Seiko TV Watch s přenosným TV přijímačem představené v roce 1982. Jejich displej byl rozdělený na dvě části. Horní část zobrazovala základní údaje jako čas nebo budík, spodní část sloužila pro výstup videa.
  • V roce 1999 společnost Samsung představila hodinky s monochromatickým displejem LCD.
  • O rok později společnost IBM na trh uvedla hodinky WatchPad vybavené dotykovým displejem.
  • V současné době se můžete u dotykových hodinek setkat zejména s LCD displejem, AMOLED displejem a transflektivním displejem.

I funkce chytrých hodinek mají vliv na jejich design

Design chytrých hodinek musí často balancovat mezi estetičností a funkčností. Menší varianty hodinek sice mohou působit elegantněji, ale na druhou stranu často bývají spojené pouze se základními až středně pokročilými funkcemi, protože jednoduše nedokáží více funkcí pojmout. Zpravidla mají také nižší výdrž baterie.

Pokud tedy hledáte hodinky vybavené pokročilými funkcemi, jako je například integrovaná LED svítilna nebo mnohadenní výdrž baterie, poohlédněte se po masivnějších modelech.

Design chytrých hodinek je samozřejmě navržený nejen s ohledem na to, aby hodinky na ruce co nejlépe vypadaly a byly funkční, ale také aby zajistily maximální pohodlí při nošení. V současnosti jsou tedy chytré sportovní hodinky dokonalou kombinací nejmodernějších technologií, funkčnosti a módy. Na tuto kombinaci se můžete těšit zejména u chytrých dámských a pánských hodinek Garmin, které jsou špičkou na trhu.  A jak budou podle odborníků vypadat chytré hodinky v budoucnu? Očekává se, že by měly být vybaveny ergonomickými zakřivenými displeji, které se dokonale přizpůsobí tvaru zápěstí.

Přidejte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Děti Zvířata
Co je Friggatriskaidekafobie? A jak souvisí s volbou prezidenta?
Udržitelnost a ekologické chování se promítají i do nábytku a bydlení
Jak je možné, že mají narozené děti modré oči?
Byliny a rostliny
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Rozdíly mezi CBD a HHC
Jak správně založit kompost?
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Jak dlouho vydrží svítit LED pásky?
Šungit: Kámen života a jeho účinky
Moderní metody čištění septiků: ekologicky, efektivně, šetrně
Recepty
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Odkrýváme tajemství přirozené krásy: Zdravý životní styl a sebeláska jako klíč k vaší nejlepší verzi
Rozluštění tajemství sacharidů a jejich role v našem zdraví
Cvičení Ekodrogerie Přírodní kosmetika Zdravé podnikání
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Šungit: Kámen života a jeho účinky
Veronika Zajícová se po srážce s autem, prasklé lebce a zlomenině nohy vrátila do ringu
Veronika Zajícová se po srážce s autem, prasklé lebce a zlomenině nohy vrátila do ringu
„Bambus přináší do zahrady radost,“ říká bambusář Martin
Keto dieta je lepší než junk food, říká Filip Degl
Jolana Janišová a kuchařka Jídla Světla
Jak odstranit Jak žít Jak zlepšit
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Jak dlouho vydrží svítit LED pásky?
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?