Proč do přírody s chytrými hodinkami?

Jen málokdy se cítím tak dobře, jako když jsem obklopená přírodou. Procházky lesem, který máme kousek za domem, jsou pro mě příležitostí, jak na chvíli vypnout a utřídit si myšlenky. Kromě toho mám vždycky dobrý pocit z toho, že dělám něco pro svoje zdraví. A od té doby, co neudělám ani krok bez chytrých hodinek s GPS, mám z cest do přírody ještě lepší pocit.

Důvodů, proč jsem se rozhodla pořídit si chytré hodinky, bylo více. I když jsou pro mě procházky skvělým způsobem, jak si vyčistit hlavu, někdy se k nim jen těžko odhodlávám. Mým známým s tímto „problémem“ pomohly právě sportovní hodinky, které je k pohybu motivují. Kromě toho poskytují dokonalý přehled o sportovních aktivitách a hlídají zdraví.

Po čase používání sportovních hodinek jsem zjistila, že jsou spojeny ještě s řadou dalších benefitů a jsou skvělým pomocníkem nejen na krátké procházky, ale taky na horské túry. Vzhledem k tomu, že zrovna neoplývám skvělým orientačním smyslem, oceňuji navigaci a zaznamenávání trasy. Skvělou funkcí je i upozornění na bouřky, které mě zrovna nedávno uchránilo před tím, abych zmokla až na kost. Když chodím na procházky sama, nedám dopustit ani na přehrávač hudby.

Možná jste už i vy uvažovali nad tím, že vám při toulkách přírodou přijdou sportovní hodinky s GPS vhod. Pokud ano, pravděpodobně vám na mysli taky vytanula otázka, jak chytré hodinky vybrat. Pomohl mi tento článek. Musím říct, že co se týče výběru elektroniky, bývám poměrně nerozhodná a volbě konkrétního produktu předchází poměrně zdlouhavý výběrový proces.

Chytrých hodinek je na trhu k dostání celá řada a vzhledem k tomu, že mám s nimi teprve první zkušenost, nebyl pro mě výběr vůbec jednoduchý. Nicméně doporučuji vybírat podle několika parametrů a odpovědět si na několik otázek. V první řadě si ujasněte, k jakému účelu vám budou chytré sportovní hodinky primárně sloužit, při jakých aktivitách je budete nejčastěji využívat a samozřejmě si taky stanovte cenový limit. Setkat se můžete s chytrými hodinkami za několik tisíc, ale taky několik desítek tisíc.

Cena chytrých hodinek se odvíjí od toho, z jakého materiálu jsou vyrobeny a taky jaké funkce nabízejí, těch může být opravdu nespočet. Já rozhodně doporučuji sáhnout po těch, které disponují zmíněnou předpovědí počasí, přehrávačem hudby, zaznamenáváním trasy a měřením tepové frekvence. Pokud stejně jako já neradi neustále elektroniku nabíjíte, zaměřte se taky na výdrž baterie a ideálně volte takové hodinky, které jsou voděodolné.

A po jakých hodinkách jsem nakonec sáhla? Rozhodovala jsem se mezi dvěma modely, které mě zaujaly svým vzhledem i funkcemi, konkrétně dámskými sportovními hodinkami Garmin Venu 2 Plus a hodinkami Garmin Vívomove Sport. Na hybridních smartwatch s klasickými ručičkami Garmin Vívomove Sport mě velmi lákala jejich příznivá cena, která se pohybuje okolo 4 500 Kč a jejich elegantní vzhled, díky kterému se dají nosit i do práce. Zaujala mě taky dobrá výdrž 5 dní na jedno nabití, měření tepu na zápěstí i funkce sledování pitného režimu.

Nakonec jsem ale dala přednost prvnímu modelu, tedy hodinkám Garmin Venu 2 Plus, které u mě vyhrály především díky AMOLED displeji, možnosti volání přímo na zápěstí, animovanému cvičení na obrazovce, bezkontaktním platbám Garmin Pay a díky výdrži baterie až 9 dní v režimu chytrých hodinek. Cena těchto hodinek se pohybuje okolo 10 000 Kč. Samozřejmostí těchto hodinek je hudební přehrávač a všechny základní funkce, hodinky se taky vyznačují velmi elegantním vzhledem.

Pokud váháte nad tím, jestli se vám investice do chytrých hodinek vyplatí, za mě je odpověď jednoznačná. Po pár dnech nošení se z chytrých hodinek stal nenahraditelný společník na krátkou pěší turistiku i víkendové horské túry. Hodinky díky elegantnímu vzhledu nepoužívám jenom při sportovních aktivitách, ale i na každodenní nošení.

Přidejte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Děti Zvířata
Co je Friggatriskaidekafobie? A jak souvisí s volbou prezidenta?
Udržitelnost a ekologické chování se promítají i do nábytku a bydlení
Jak je možné, že mají narozené děti modré oči?
Byliny a rostliny
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Rozdíly mezi CBD a HHC
Jak správně založit kompost?
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Jak dlouho vydrží svítit LED pásky?
Šungit: Kámen života a jeho účinky
Moderní metody čištění septiků: ekologicky, efektivně, šetrně
Recepty
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Odkrýváme tajemství přirozené krásy: Zdravý životní styl a sebeláska jako klíč k vaší nejlepší verzi
Rozluštění tajemství sacharidů a jejich role v našem zdraví
Cvičení Ekodrogerie Přírodní kosmetika Zdravé podnikání
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Šungit: Kámen života a jeho účinky
Veronika Zajícová se po srážce s autem, prasklé lebce a zlomenině nohy vrátila do ringu
Veronika Zajícová se po srážce s autem, prasklé lebce a zlomenině nohy vrátila do ringu
„Bambus přináší do zahrady radost,“ říká bambusář Martin
Keto dieta je lepší než junk food, říká Filip Degl
Jolana Janišová a kuchařka Jídla Světla
Jak odstranit Jak žít Jak zlepšit
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Jak dlouho vydrží svítit LED pásky?
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?