Mezinárodní den rodiny: Na výlet!

Na 15. května připadá krásný Mezinárodní den rodiny. Oslavte ho s rodinou. Uvolněte se, sundejte roušky a oslavujte, že jste spolu. Jak jinak si tento významný den na jaře vychutnat, než venku v přírodě? Máme pro vás hned několik tipů, kam vyrazit s nejbližšími na výlet a užít si společné chvíle bez stresu. Zkuste výlet v přírodě přes noc.

Noc v přírodě pod nebem plným hvězd

Konečně je tu ta správná doba na nocování v přírodě, třeba pod stanem. Spaní venku může být klidnou romantikou, stejně jako dobrodružstvím pro malé i velké nadšence. Záleží jen na vás, kam se vydáte a jakou formu zvolíte.

Vezměte rodinu do přírody
Vezměte rodinu do přírody

Pod stanem nebo „na divoko“?

Můžete spát pod širákem, ve starém dobrém stanu, v autě nebo v obytném voze. Na výběr jsou rovněž rozšířené možnosti komfortu: můžete totiž využít kempu se vším zázemím, nebo se naopak uklidit do přírody a kempovat „na divoko“ – v tomto případě je však potřeba dávat pozor na místo, kde se chystáte přespat, aby vás nečekalo nemilé překvapení v podobě pokuty.

Jak vybrat ten pravý kemp pro vás a vaši rodinu? Rozhodně stojí za to projít si nejen fotogalerii a plán kempu, ale i recenze návštěvníků. Dozvíte se tak více o čistotě, vybavenosti a dojmech, ale i atmosféře a aktivitách. Navíc máte možnost vyrazit v sezóně nebo naopak – mimo období letních prázdnin nemusí být kempy plné a nabízí tak pohodovou a klidnější dovolenou.

Vyzkoušejte některý z osvědčených kempů

Kempy v České republice

 1. Autocamp Sedmihorky (Liberecký kraj)
 2. Camp Dolce (Královéhradecký kraj)
 3. Rekreační středisko Melchiorova Huť (Plzeňský kraj)
 4. Autocamping Rozkoš (Královéhradecký kraj)
 5. Rekreační středisko Stará Živohošť (Středočeský kraj)
 6. Autokemp Frenštát pod Radhoštěm (Moravskoslezský kraj)
 7. Family kemp Máchovo jezero (Liberecký kraj)
 8. Liščí Mlýn (Moravskoslezský kraj)
 9. Autokemp Merkur Pasohlávky (Jihomoravský kraj)
 10. Camping Olšina – Lipno (Jihočeský kraj
 11. Safari Kemp (Královehradecký kraj)
 12. Camping vranovská pláž (Jihočeský kraj)
 13. Autokemp Osek (Plzeňský kraj)
 14. Rekreační středisko Fiola (Kraj Vysočina)
Není nad to strávit s rodinou noc v přírodě.
Není nad to strávit s rodinou noc v přírodě

Vyzkoušejte Bezkempu.cz

Poslední dobou je další oblíbenou možností využití projektu Bezkempu. Nocování pro ty, kdo chtějí spát na krásných místech, ale kempy jim připadají zbytečně přeplněné, nákladné nebo nevyhovující.

V tomto případě totiž za malý poplatek využíváte pozemek či zahradu soukromých osob, které je pronajímají. Na pozemku může být jen omezený počet posádek, mnohdy tam jste úplně sami – a vychutnáváte si klid a atmosféru místa. Někdy dokonce v doprovodu příjemné pohostinnosti majitele pozemku. 

Zábava a aktivity v přírodě

A co všechno vlastně můžete dělat a zažít, až vyrazíte lovit vzpomínky?

Pikniková mánie

Piknik je známé označení pro setkání s občerstvením v přírodě na čerstvém vzduchu. Jde o jednu z mnoha představ idylky, kterou můžete strávit s přáteli či rodinou. Právě tato možnost se líbí malým i velkým gurmánům – tak proč nevzít děti na piknik?

Snový piknik může vypadat přesně tak, jak chcete. Budete potřebovat koš nebo box na jídlo, dobroty, které máte rádi, kvalitní piknikovou nebo outdoorovou deku, hřejivé plédy a neztratí se ani repelent. Piknik můžete okořenit grilováním – přenosný gril udělá z události nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu.

Piknik by rozhodně v rámci nocování venku neměl chybět – čas na gurmánský zážitek k výletům zkrátka patří. Najezte se s výhledem, který vám vezme dech.

Vyrazte na ryby

Patříte mezi vášnivé rybáře? Tak s rodinou vyrazte na ryby. Výjimečné chvíle klidu, které zažíváte u vody, pro jednou oželte – podělte se o váš um i zážitky.

Stačí sbalit občerstvení, rybářské náčiní a zamířit do vašeho oblíbeného revíru. Buď volte místo přespání nedaleko, nebo přespěte u vody – ranní svítání má neobyčejné kouzlo. Rybaření má navíc svá pravidla, o které se můžete podělit s dětmi i dospělými. Můžete jim tak ukázat disciplínu, smysl pro ticho a respekt k přírodě.

No a pak samozřejmě také trochu té soutěživosti – tak kdo chytí větší rybu?

Velmi propracovaný bivak, který byl pečlivě vyvíjen s ohledem na maximální komfort u vody.
Velmi propracovaný bivak, který byl pečlivě vyvíjen s ohledem na maximální komfort u vody.

TIP: Pokud si pořídíte kvalitní bivak, budete moci zažít to největší dobrodružství společně. Přespat přímo u vody! Pro děti jsou tyto zážitky jedinečné… ale pozor, je možné, že s vámi budou chtít rybařit pořád. Risknete to?

Ráj pro milovníky cyklistiky 

Chcete při odpočinku zároveň nachytat hromadu endorfinů? Hormony štěstí čekají. Přibalte kola – a sportovní víkend může začít. V Česku najdete spoustu míst, která jsou označována jako ráj cyklistiky.

Opět stačí vybrat vhodný kemp nebo plácek, kde je možné přespat – a hurá na výjezd do krajiny. Vybírat byste měli podle náročnosti terénu a schopností osazenstva, které vás bude doprovázet. Výlety na kole zpestří váš den – a po nich nejenže vám bude více chutnat, ale také se vám bude báječně spát.

Kam s koly vyrazit?

Za vínem a krásnými cyklotoulkami na jižní Moravu. Objevovat krásy jižních Čech na Třeboňsko. Kochat se kopci do Beskyd. Užít si ráj Českého ráje nebo zamířit na Slovácko. Tak kam to bude?

Výlety za vodou

Pokud jste otužilci, pak máte jasno. Pokud ne, nevadí. I přesto vás s přáteli či rodinou mohou lákat vodní sporty, jejichž sezóna zvolna startuje. Stále populárnější je paddleboarding, tedy pádlování na speciálním surfboardu ve stoje, které snadno ovládnou děti i dospělí.

Za zmínku stojí také windsurfing, vodní lyže, kajaking nebo jachting. Chcete-li si vychutnat atmosféru přírody u vody, pak můžete vyrazit na některou z větších vodních nádrží, které často nabízejí možnost nocovat v přilehlých kempech, stejně jako v přírodě.

Kam za nocí u vody?

Objevte krásu Lipna, Nových mlýnů, Rozkoše či Slezské Harty a nechte se očarovat silou vodního živlu.

Domov je tam, kde jste spolu

Pokud máte obytný vůz, karavan nebo třeba stan, můžete s rodinou zamířit do jednoho z krásných českých kempů nebo na místa, kde je kempování povoleno.Můžete vyrazit objevovat nová místa, odpočívat, tvořit vzpomínky, chodit a vychutnávat blízkost těch, které máte rádi. Zkuste letos zkrátka cestovat jinak– vezměte rodinu na víkend do naší krásné přírody. Na ryby, do lesa, všude tam, kde to máte rádi. Objevujte společně a sbírejte nezapomenutelné zážitky.

Důležité zdroje

Přidejte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Děti Zvířata
Co je Friggatriskaidekafobie? A jak souvisí s volbou prezidenta?
Udržitelnost a ekologické chování se promítají i do nábytku a bydlení
Jak je možné, že mají narozené děti modré oči?
Byliny a rostliny
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Rozdíly mezi CBD a HHC
Jak správně založit kompost?
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Jak dlouho vydrží svítit LED pásky?
Šungit: Kámen života a jeho účinky
Moderní metody čištění septiků: ekologicky, efektivně, šetrně
Recepty
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Odkrýváme tajemství přirozené krásy: Zdravý životní styl a sebeláska jako klíč k vaší nejlepší verzi
Rozluštění tajemství sacharidů a jejich role v našem zdraví
Cvičení Ekodrogerie Přírodní kosmetika Zdravé podnikání
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Šungit: Kámen života a jeho účinky
Veronika Zajícová se po srážce s autem, prasklé lebce a zlomenině nohy vrátila do ringu
Veronika Zajícová se po srážce s autem, prasklé lebce a zlomenině nohy vrátila do ringu
„Bambus přináší do zahrady radost,“ říká bambusář Martin
Keto dieta je lepší než junk food, říká Filip Degl
Jolana Janišová a kuchařka Jídla Světla
Jak odstranit Jak žít Jak zlepšit
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Jak dlouho vydrží svítit LED pásky?
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?