Esenciální oleje doTERRA

Používáte esenciální oleje? U nás doma se zatím objevují jen občas. Hlavně levandule od Nobilis Tilia a pomerančová vůně do pračky. Sláma v botách mi poradila webinář od MUDr. Pavly Rozínkové a esenciální oleje doTERRA.

Kdo máte zájem o hodinový webinář, připojte se přes ZOOM, Pavla nabízí několik termínů pro 2 webináře: Úvod do esenciálních olejů a Domácí lékařka. Dozvíte se, k čemu se jaký esenciální olej používá.

Proč doTERRA?

Společnost doTERRA byla založena v roce 2008 a byla postavena na poslání šířit do světa éterické oleje té nejvyšší kvality. Zakladatelé sami vyzkoušeli, jaké výhody plynou z užívání vzácných zdrojů v podobě olejů. Zdravotníci a obchodníci založili společnost a nazvali ji doTERRA, což znamená „Dar Země“.

Esenciální oleje se získávají buď extrakcí nebo lisováním z té části rostliny, která je pro ni charakteristická. Může jít o kořen, listy, větvičky, či celé rostliny. V těchto částech se nachází olejové váčky [5], které ji chrání před nemocí.

Většina esenciálních olejů má přirozeně čistící vlastnosti a antimikrobiální účinky. Díky svému jedinečnému složení pronikají kůží mnohem lépe než většina antibiotik [6] a mohou rychle vyvolat odpověď na daný problém.

Studie k doTERRA

Značka doTERRA se objevuje v několika studiích:

Jak se doTERRA oleje získávají?

Extrakce nebo lisování je sice chemický proces, ale nepřidávají se žádné chemikálie – získává se pouze čistá přírodní látka samotná, ve velmi silné koncentraci. Proto jedna kapka dokáže malé zázraky a s dávkováním se musí opatrně.

Oleje střední třídy, které se prezentují jako 100% přírodní, bývají velmi často směsí různých sloučenin, takže daného oleje máte v lahvičce nakonec opravdu pomálu. Není se pak čemu divit, když olej nefunguje tak jak má. Pokud ve složení najdete opravdu pouze daný olej, nikdy nemáte jistotu, za jakých podmínek byla rostlina pěstovaná, jakým způsobem ji extrahovali.

U značky doTERRA se můžete spolehnout na terapeutickou kvalitu olejů. Vše je z volné přírody. Protestované na přítomnost reziduí [1] toho, co tam nemá být, a naopak na nejvyšší míru toho, co tam má být.

Co je na esenciální olejích zajímavé, je číslo šarže. Vyzkoušejte Sourcetoyou.com [3].

Kdo je MUDr. Pavla Rozínková?

Lékařka, která působila ve více oborech. Pracovala na ambulanci, v oblasti implantologie, pomáhala při léčba mozkových mrtvic. Od té doby, co se věnuje esenciálním olejům, změnila přístup k medicíně.

Během své kariéry lékařky měla chuť dostat se blíže k esenciálním olejům, ale nedařilo se. Žádné esenciální oleje ji nepřesvědčily. Byla zvyklá používat doplňky stravy, ale jejich kvalita byla a je diskutabilní. Pacientům raději doplňky stravy nepředepisovala. Až později našla značku doTERRA.

Podívejte se na https://linktr.ee/esencialni.oleje.

Jak používat esenciální oleje?

Protože jsou doTERRA oleje naprosto čisté, lze je nejen nakapat na zápěstí, kudy se dostanou přímo do krevního oběhu. Můžete je také nakapat do vody. Třeba esenciální olej Citron pijte klidně místo ranní vody s citronem. Ale jak již bylo řečeno výše, používejte esenciální oleje opatrně, jsou silné.

Když dáváte oleje do vody, můžete je rozmíchat se lžičkou medu. Pijte vždy ze skleněného nádobí.

Nadužívání esenciálních olejů může být nebezpečné, v jedné kapce je hodně látek, tzv. terpenů [2].

Esenciální oleje můžete používat denně, třeba jako ranní rituál. Pokud máte buňky nasáté antivirovými oleji, nemá prý viróza šanci. Jsem zvědavá, jestli esenciální oleje zařadíme mezi rady na nachlazení.

Základních 10 esenciálních olejů

10 základních vám může pomoc k potlačení až 150 problémů. Hodí se doma, pokud děti trpí poruchou pozornosti a zklidnění (levandule), při bolesti hlavy a udržení pozornosti (peppermint), na problémy s kůží funguje Copaiba (kadidlo).

Autorkou grafiky je Linda Hušková https://www.linkedin.com/in/linda-hu%C5%A1kov%C3%A1-4424b3125/
Autorkou grafiky je Linda Hušková (LinkedIn)

Levandule

Levandule má perfektní vlastnosti nás ne za každou zklidnit, ale upřít pozornost jen na důležité věci. Pomůže ke kvalitnímu spánku. Kde je levandule, tam má spánek větší kvalitu (testuji, nespánek se občas vplíží). Pomáhá na úzkostné stavy, deprese a neurózy.

Olej z divokého pomeranče

Divoký pomeranč je antibakteriální. Když si k němu čichnete, zlepšuje náladu. Používá se při smutku a depresivních stavech. Stačí mnohdy jedna jediná kapka – v oleji je hodně molekul terpenu.

Citron

Heslo, které k němu patří, je čištění. Je to vyrovnávač krevního tlaku. Propláchne cévy i játra. Když si dáte kapku na zubní pastu, vybělí vám zuby. Esenciální olej vám může pomoci detoxikovat tělo.

Esenciální citronový olej si můžete dát ráno do vody, není to silné jako citron. Z citronu se olej dostává lisováním, ne destilací.

Peppermint

Peppermintový esenciální olej pomáhá zbavit se bolesti hlavy. Dejte si 1 – 2 kapky na spánky nebo krční páteř. Je to neporovnatelně lepší než paralen, ibalgin a všechno dohromady.

Kombinace citron (detoxikace), levandule (antihistaminikum) a peppermint, dokážou otevřít dýchací cesty, spolu dohromady to tvoří velmi efektivní cestu, jak potlačit alergie v jarní pylové sezóně. Stačí od každého 1 kapka do dlaně, několikrát zhluboka vdechnout. Působí dobře přes limbický systém, dokáží ovlivnit emoce a fyzické tělo.

Air

Ideální při chronické bronchitidě nebo pod nos pro uvolnění při rýmě. Nakombinovat s olivovým nebo kokosový olejem. Také je fajn namazat si ho na plosky nohou.

Onguard

Skořice, eukalypt, rozmarýn, divoký pomeranč a hřebíček. Tenhle olej je opravdu silný, ani náhodou ho nedávejte neředění na pokožku. Hřebíček se také ředí. Silný, protizánětlivý. Antimykotický. Dokáže při zánětech zubů. Obrovská síla na podporu imunity.

Mazejte na plosky nohou Onguard, univerzální zbraň na spoustu věcí. Skořice dokáže srovnávat hladinu cukru.

Kadidlo

Král esenciálních olejů, je to míza z kadidlovníku a typická součást vůně kostelů. Říká se, že „když nevíš co, použij kadidlo“.

Umí bojovat prosti stárnutí, perfektně pomůže proti vráskám, pomáhá opravovat DNA, je to prevence onkologických onemocnění. Dokáže se dostat až do našeho mozku, pomáhat bojovat s depresemi. Kadidlo pomáhá k hojení tkání, srovnává hormonální systém.

Copaiba Oil

Endokanabinoidní systém – mnohem lepší účinky než kanabinoidní látky a pomáhá proti bolestem jakéhokoliv charakteru.

Balance

Neužívá se vnitřně. Dává se na zátylek, na plosky nohou nebo podél páteře. Dokáže zklidnit a zkoncentrovat myšlenky. Dá k sobě dohromady, lépe se vstává, lepší den od rána.

Co vás trápí?

Učení

Pomáhá při učení a zvedá krevní tlak. Rozmarýn zvyšuje okysličení mozku. Vdechovat, kolem páteře. Nemusíte se intenzivně cítit, fungují, když se rozptýlí do okolí a vy je nezaznamenáváte.

Deprese

Deprese, úzkostné stavy a paniky. Na to je skvělá levandule. Levandule má druhé jméno zklidnění. Dokáže mysl zkoncentrovat, aby nebyla v panice. Je skvělá i na depresi.

Citrón, divoký pomeranč, limentka, Cheer pro veselou náladu. Když nevíš co, použij kadidlo.

Kůže

Naše kůže nás chrání, je dobré vědět, čím si ji podpořit nebo ochránit. Jak ji pomoci. Kadidlo a slaměnka funguje na jizvy. Na pleť je dobrá Copaiba

Bakteriální/plísňové onemocnění

Spousta esenciálních olejů je bakteriálních a plísňových.

  • Proti bakteriím – Oregáno s Tea Tree – funguje lépe na určité bakterie, které mají rezistenci na ATB. Tea Tree se používat vnitřně smí.
  • Proti plísním – Oregáno a Onguard, naředit s kokosovým olejem. Pokud máte dlouhodobé plísně na nohou, kombinujte i vnitřní užívání. Rozhodně oregáno nebude mít takový dopad jako ATB, přesto užívejte třeba 10 dní, pak si dejte 10 dní pauzu.

Rýma

Když na vás půjde rýmy, vyzkoušejte kapku esenciální oleje Air, mázněte pod nos a rýma nebude.

Trávení

Správné zažívání chrání zdravou mikroflóru, stará se nám o imunitní systém. Zen Gest od doTERRA dokáže pomoci. Trávicí trakt se léčí, uklidní.

Koncentrace u počítače

Pozornost a udržení koncentrace u počítače – s tím vám pomůže Peppermint. Skvělý i pro udržení pozornosti, při řízení. Pozor ale na kombinaci sluníčka a pocení. Pot se může dostat s esenciálním olejem do očí a podráždit je.

Zaujaly vás esenciální oleje doTERRA?

Důležité zdroje

Přidejte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Děti Zvířata
Co je Friggatriskaidekafobie? A jak souvisí s volbou prezidenta?
Udržitelnost a ekologické chování se promítají i do nábytku a bydlení
Jak je možné, že mají narozené děti modré oči?
Byliny a rostliny
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Rozdíly mezi CBD a HHC
Jak správně založit kompost?
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Jak dlouho vydrží svítit LED pásky?
Šungit: Kámen života a jeho účinky
Moderní metody čištění septiků: ekologicky, efektivně, šetrně
Recepty
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Odkrýváme tajemství přirozené krásy: Zdravý životní styl a sebeláska jako klíč k vaší nejlepší verzi
Rozluštění tajemství sacharidů a jejich role v našem zdraví
Cvičení Ekodrogerie Přírodní kosmetika Zdravé podnikání
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Šungit: Kámen života a jeho účinky
Veronika Zajícová se po srážce s autem, prasklé lebce a zlomenině nohy vrátila do ringu
Veronika Zajícová se po srážce s autem, prasklé lebce a zlomenině nohy vrátila do ringu
„Bambus přináší do zahrady radost,“ říká bambusář Martin
Keto dieta je lepší než junk food, říká Filip Degl
Jolana Janišová a kuchařka Jídla Světla
Jak odstranit Jak žít Jak zlepšit
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Jak dlouho vydrží svítit LED pásky?
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?