Jak poznat, že vás kočka miluje

Článek napsala Dagmar Vlašicová, milovnice psaní a koček

1. Povídá si

Kočky nemají příliš tendence mluvit s neznámými lidmi, nejraději mňoukají na lidi, kterým důvěřují.  Pokud na vás tedy vaše kočka ráda mňouká, neváhejte na ni promluvit a popovídat si s ní. Uvidíte, že bude mít radost a dalším mňoukáním vám dá najevo, že si s vámi povídá ráda.

Některé kočky mohou dokonce propadat depresi, pokud mají pocit, že je jejich majitel příliš ignoruje. Jestli vás má kočka ráda poznáte také docela dobře podle toho, jak moc vás vítá, když se vrátíte například z práce.

2. Nosí „dárky“

Jestliže vám vaše kočička přinese mrtvou myš, znamená to, že vás miluje. Může také přinést pouze hračku, poselství však zůstává stejné – jste milovaný páníček. Pokud se vám něco takového stane, neváhejte kočku pohladit a pochválit.

3. Otírá se

Neotírá se vám jenom o nohy, ale především o váš obličej. Tímto způsobem si vás značkuje, dává ostatním zvířatům najevo, že patříte jí. Kočičky se tímto způsobem zbavují stresu.

4. Kouše

Na první pohled se může tento projev kočičí lásky zdát nepravděpodobný, nicméně opak je pravdou. Pokud vás kočička kouše jemně, znamená to její bezmeznou lásku k vám. Někdy vás může mezi kousáním také olizovat. Kočka si však neuvědomuje, že vás její kousání může bolet, proto mějte pro toto vyjádření lásky pochopení.

Jestliže to však s kousáním přehání a její stisk vám způsobuje bolest, rozhodně ji při tom nenechávejte a neučte jí tomuto zlozvyku. Silné kousání může znamenat, že si s vámi chce hrát, nebo že ji vaše přítomnost obtěžuje, proto raději vytáhněte nějakou hračku nebo kočičku nechte o samotě.

5. Vystrkuje břicho

Tento projev lásky je zároveň obrovským projevem důvěry vůči vám. Kočky si přirozeně své bříško chrání, neboť je to jejich slabé místo. Pokud u vás kočka usíná a má přitom rozvalené bříško, skutečně vám věří, je uvolněná a cítí se v bezpečí.

Když vás ještě ke všemu nechá, abyste jí bříško pohladili, její důvěra k vám nezná konce. Važte si toho, jestliže to dělá právě vaše kočka, protože se zdaleka nejedná o obvyklé kočičí chování.

6. Zírá a přivírá oči

Vaše kočka vás půl hodiny pozoruje a vy netušíte proč. Jedním z důvodů může být to, že vás má ráda a tímto způsobem vás zároveň obdivuje. Někdy na vás také zírá a krátce přivře oči. Právě jste dostali kočičí polibek. Nebojte se jí toto gesto oplatit. V kočičí řeči to totiž znamená jasné – miluji tě!

7. Vrní

Vrnění by se dalo přirovnat k lidskému úsměvu. Kočka je velice spokojená.

8. Následuje vás

Kamkoliv se hrnete, vaše kočka je vám v patách! Musí znát každý váš pohyb a mít přehled o všem, co děláte. Kočička vás zkrátka chce mít u sebe, protože se ve vaší společnosti cítí dobře. Kočky jsou také přirozeně velmi zvědavé, obzvlášť ty, které jsou chovány v bytě, neboť nemají tolik příležitosti k průzkumům.

9. Ocásek je zdvižený

Ocásek je vystrčený nahoře a kočka se snaží ho obmotat okolo vaší nohy. Snažte se ji pohladit a oplatit jí tak její lásku.

10. Spí u vás

Kočka, která má svého majitele ráda, bude s radostí spát v jeho blízkosti. Můžete tak činit nejenom proto, že se u vás cítí bezpečně a pohodlně, ale také proto, že jí je u vás teplo. Během noci se také může stát, že se s vámi bude chtít pomazlit. Nejraději se kočička uvelebí u vaší hlavy či u vašich nohou.

Článek napsala Dagmar Vlašicová, milovnice psaní a koček

Tags:

Přidejte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Děti Zvířata
Co je Friggatriskaidekafobie? A jak souvisí s volbou prezidenta?
Udržitelnost a ekologické chování se promítají i do nábytku a bydlení
Jak je možné, že mají narozené děti modré oči?
Byliny a rostliny
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Rozdíly mezi CBD a HHC
Jak správně založit kompost?
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Jak dlouho vydrží svítit LED pásky?
Šungit: Kámen života a jeho účinky
Moderní metody čištění septiků: ekologicky, efektivně, šetrně
Recepty
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Odkrýváme tajemství přirozené krásy: Zdravý životní styl a sebeláska jako klíč k vaší nejlepší verzi
Rozluštění tajemství sacharidů a jejich role v našem zdraví
Cvičení Ekodrogerie Přírodní kosmetika Zdravé podnikání
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Šungit: Kámen života a jeho účinky
Veronika Zajícová se po srážce s autem, prasklé lebce a zlomenině nohy vrátila do ringu
Veronika Zajícová se po srážce s autem, prasklé lebce a zlomenině nohy vrátila do ringu
„Bambus přináší do zahrady radost,“ říká bambusář Martin
Keto dieta je lepší než junk food, říká Filip Degl
Jolana Janišová a kuchařka Jídla Světla
Jak odstranit Jak žít Jak zlepšit
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Jak dlouho vydrží svítit LED pásky?
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?