Zavolala jsem do Indie a bylo to (vo)ono!

Kateřinu Schleifer jsem nikdy neviděla. Přesto na ni skoro každý den myslím. Ptáte se, jak je to možné? Katka založila společnost VOONO s.r.o. Značku pro čistě přírodní kosmetiku pro vlasy.

Možná toho nabízí více, ale VOONO henna je to, na co jsem narazila v Pravém domácím časopise a nechala strhnout reklamou. O výsledku a velké spokojenosti jsem psala v článku: Henna na vlasy. Přírodní barva, která vrací vlasům život. Fakt jsem si řekla, že je to voono! 🙂

Obsah Skrýt

Na Katku myslím skoro pokaždé, když si upravuji vlasy. Pojďte si přečíst, jak se tato křehká mladá dáma dostala k přírodnímu barvení, své značce, jak moc jsou pro ní důležité výsledky a spokojenost žen a co plánuje do budoucna.

Pěkný den Katko, nejdříve otázka na rozehřátí. Co Vás ráno zaručeně dostane z postele? 🙂

Dobrý den :), rozhodně to, že mě čeká ráno dobrá káva z pražírny, pořádný crossain a velké množství práce.

Povězte mi prosím něco o historii i současnosti VOONO. Čím přesně se zabýváte? Jaká byla Vaše cesta k této značce?

VOONO vzniklo jako vtip. Ano, takhle asi nezačíná velká firma, ale jelikož mi jednou zezelenaly vlasy z přírodní barvy, tak jsem si nafoukle sedla za počítač a začala hledat, jak to tedy s tou přírodou je, jak je to s kvalitou. Neváhala jsem a volala ihned do Indie. Pak jsem samozřejmě přišla na to, že s kvalitou a skladováním je to různé. Je to jako s kávou, není káva jako káva. O přírodní kosmetiku jsem se zajímala už 3 roky předem. Celkově se mi měnil pohled na život.

Jak Vás napadlo prorazit na českém trhu s přírodními barvami na vlasy? A jak vypadaly začátky? Na kom jste hennu testovala? 😉

Hennu jsme testovali snad všichni a mnoho dodavatelů. Hlavní je, že jsem testovala různé typy žen. Ve věku do 20 let, od 30 let, od 50 let, kudrnaté, šedivé, barvené, nebarvené a tak dále. Vyzkoušela jsem asi, vše co šlo. Na základě skutečných, reálných výsledků jsem viděla reakce. Žádné odhady, přesné statistiky. Což mi dalo tu „power” na trhu. Domněnky u nás neexistují. Víte jak to je s tím, že si něco myslíte.

Vím moc dobře. Děláte si vše sama? Nebo máte tým lidí?

Z počátku jsem byla pouze já a podpora blízkých. Po třech měsících se firma rozrostla a lidé si VOONO tak oblíbili, že jsem musela sehnat tým šikovných lidí.

Co všechno je v přírodní barvě na vlasy obsaženo?

V barvě jsou ajurvédské byliny jako je například Brahma, Behadeda, Amla, Růže atd. V barvě nejsou žádné umělé barviva, pouze přírodní složky.

Moje zkušenost s hennou VOONO je pozitivní. Od prvního těhotenství mi padaly vlasy, zhoršila se mi pokožka a často jsem se škrábala. Po nabarvení hennou problém ustal. Katko, nevíte, co mi mohlo pomoci? Jaká konkrétní přísada?

Mohlo to být chemickými barvami i nevhodnou vlasovou přírodní kosmetikou. Právě VOONO barva velmi umí ošetřit vlasovou pokožku. Podle mě to bylo, že vaše vlasová pokožka zažila kvalitu a podle mě to bylo Brahmou s kombinací s kvalitní hennou.

Díky na tip na Brahmu. Dává se do henny i prášek Shikakai? Trochu jsem ho podezírala, že právě on mi může pomoci od problémů. Používám ho asi jen 2x za měsíc, je vždycky kolem hodně nepořádku.

Brahma a mohl vám pomoci i Shikakai. Dle mého názoru to bylo kombinací. Samotný Shikakai se používá spíše na mytí. 🙂

Co se stane s vlasem barveným chemickou barvou a jak reagují vlasy na hennu?

Rozdíl je v tom, že peroxid začne působit na vlasové vlákno a musí ho velmi agresivně otevřít, poté vytáhne pigment a chemická barviva začnou působit do prasklé části a poté se vlas obarví. Henna je o proti tomuto postupu velmi šetrná. Ta vlas obalí a jen jemně se dostane do vlasového vlákna. Což je nejšetrnější barvení, které existuje. Proto vaše vlasy nijak netrpí, právě naopak. Jsou silnější, lesklejší a mnohem odolnější proti vnějším vlivům.

Barvila jste si dříve vlasy chemickými barvami? Proč jste přešla na hennu?

Ano, já jsem byla velmi chemická žena. 🙂 Nejdříve jsem se začala zajímat o informace jako je stravování, jak fungují léky, očkování a poté o kosmetiku. Kosmetika byla poslední. Poprvé jsem se rozhodla, že se nebudu barvit, ale moje vlasy jsou velmi světlé a já jsem si nepřipadala tak atraktivní. A tak jsem začala hledat přírodní variantu a našla hennu. Samozřejmě moje první zkušenosti byly komické, takže velmi rozumím nováčkům. 🙂

Snažíte se žít více přírodně i „mimo vlasy”? Fandíte non toxic?

Ano, jím převážně BIO potraviny, vybírám si věci od farmářů a podobně. Kosmetiku si kupuji přírodní nebo si ji doma vyrobím. Za některé věci nechci utrácet a za některé si dovolím přihodit tu korunu navíc.

Proč je podle Vás výhodné přejít z chemických barev na hennu? Čím byste přesvědčila ženu, která se příliš nezajímá o eko a bio?

Dělali jsme analýzu, divila by jste se, ale 90 % žen, které se barví hennou, nejsou bio ani eko. Sama jsem byla v šoku. Většina žen chce mít krásné a zdravé vlasy a to je ten hlavní bod, který nás všechny spojuje.

Tak to mě upřímně výsledky analýzy překvapují. Příjemně 🙂 Existují vlasy, kterým henna nesvědčí? Máte zkušenost, že došlo ke zhoršení vlasů?

Neznám vlasy, kterým henna nesvědčí. Henna se dá využít jako barvivo i jako regenerace. Samozřejmě jsem vyzkoušela skoro všechny značky i henny na váhu. A musím říci, že jen po pár z nich jsem měla zdravé vlasy. Takže si rozhodně kupujte u uvěřených zdrojů. Ne na základě PR, ale vaší reálné zkušenosti. Dívejte se často na to, jak dlouho vám to vydrží, jak dobře chytá a zda se kvalita vašich vlasů zlepšila. Některá nekvalitní henna může vaši barvu i stáhnout. Sama netuším, že tomu tak je, ale stává se to. Takže rozhodně pozorujte.

Proč je podle Vás značka VOONO lepší, než konkurenční firmy, které prodávají srovnatelné produkty?

Na podobné téma jsem se zmínila v předchozím dotazu. VOONO je vyrobeno na základě zkušenosti žen. Reálné příběhy, žádné fabriky na certifikace a PR manažeři, ale realita. VOONO bylo navrhnuto tak, aby dobře krylo, mělo širší škálu odstínů, bylo šetrné a hlavně, aby to bylo jednoduché.

Chystáte nějaké rozšíření a novinky?

Ano, již brzy vyjdou ekologické vlasové přípravky. Nechte se překvapit. 🙂

Katko, děkujeme za rozhovor a vlasům zdar  🙂

Henna Wine Red

Henna Wine Red

Zkušenosti s Hennou Wine Red jsem popsala v článku: Henna na vlasy. Přírodní barva, která vrací vlasům život.

Přidejte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Děti Zvířata
Co je Friggatriskaidekafobie? A jak souvisí s volbou prezidenta?
Udržitelnost a ekologické chování se promítají i do nábytku a bydlení
Jak je možné, že mají narozené děti modré oči?
Byliny a rostliny
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Rozdíly mezi CBD a HHC
Jak správně založit kompost?
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Jak dlouho vydrží svítit LED pásky?
Šungit: Kámen života a jeho účinky
Moderní metody čištění septiků: ekologicky, efektivně, šetrně
Recepty
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Odkrýváme tajemství přirozené krásy: Zdravý životní styl a sebeláska jako klíč k vaší nejlepší verzi
Rozluštění tajemství sacharidů a jejich role v našem zdraví
Cvičení Ekodrogerie Přírodní kosmetika Zdravé podnikání
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Šungit: Kámen života a jeho účinky
Veronika Zajícová se po srážce s autem, prasklé lebce a zlomenině nohy vrátila do ringu
Veronika Zajícová se po srážce s autem, prasklé lebce a zlomenině nohy vrátila do ringu
„Bambus přináší do zahrady radost,“ říká bambusář Martin
Keto dieta je lepší než junk food, říká Filip Degl
Jolana Janišová a kuchařka Jídla Světla
Jak odstranit Jak žít Jak zlepšit
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Jak dlouho vydrží svítit LED pásky?
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?