Tantra je obohacením života, říká Vláďa Přichystal

Vláďa Přichystal je nejen profík, který nabízí marketingové služby pro e-shopy, ale také člověk, který se zajímá o tantru a práci s vědomým dotekem. E-shopům dokáže zvýšit zisk prostřednictvím reklamních kampaní a optimalizace stránek. Lidem pomáhá s naplněním jejich záměrů prostřednictvím tantra masáží a energie, se kterou při masáži pracuje. Jak se k tantře dostal? A jak ho tenhle koníček obohacuje? Přečtěte si rozhovor s Vláďou. A kdyby vás zajímalo něco víc, napište přímo na info@vladimirprichystal.cz. Příjemné čtení. 💌

Ahoj Vláďo, jak dlouho se věnuješ tantra masážím? Jak jsi se k nim dostal?

Ahoj Míšo. Na prvním kurzu tantra masáží jsem byl v březnu 2013, takže před více než šesti roky. Několik let předtím mi přišla tantra zajímavá. A občas jsem masíroval hlavně doma. Přečetl jsem si nějakou knížku, články. Přál jsem si umět se dotýkat tak, aby to byl zážitek pro toho, kdo masáž přijímá.

Můžeš krátce popsat historii tantrické masáže?

Tantra masáže, jak je dnes známe u nás, mají základ v Německu na konci minulého století. Jsou tedy poměrně novou záležitostí. Naopak tantra pochází z Indie či Tibetu, je stará stovky spíš tisíce let, ale není možné jednoduše popsat, co to vlastně je.

Já jsem se vždy zajímal hlavně o to, jak v danou chvíli může tantra obohatit můj život a jak můžu prostřednictvím tantra masáží obohatit život někoho jiného. Důležité jsou pro mě principy, na kterých pro mě tantra masáž stojí.

Je to víc o duševním nebo fyzickém prožitku? Nebo je to spíš kombinace?

Z mého pohledu je to hlavně možnost udělat velký posun či změnu v životě a to prostřednictvím krásného zážitku. Hodně ale záleží na tom, jak umí klient vnímat své tělo a pracovat s dechem a s energií.

Jak u Tebe tantrické masáže probíhají? Kde masíruješ?

Postup běžné tantra masáže je podobný u většiny tantra masérů v ČR. Před masáží je povídání s klientkou o jejich zkušenostech, očekávání a záměru masáže.

Začíná se rituálem ve stoje, při kterém společně dýcháme, já se naladím na energii klientky. Při masáži klientka leží nejdřív na břiše. Používám dlouhé taky pro probuzení a propojení těla, pevnější doteky pro uvolnění svalů, horké žínky pro prohřátí, jemné doteky rukou i pomůcky jako peříčka, kožešinky.

Na závěr této části je olejová masáž, kde se na rozdíl od klasické masáže používá víc oleje, olej je horký a doteky jsou jemnější a často spojují celé tělo. Po otočení na záda je postup podobný, jen se přizpůsobuje tomu, co cítím, že je pro klientku nejlepší. Na závěr může být masáž intimních partií.

Po skončení je vždy prostor v klidu doprožít masáž a závěrečný rozhovor, aby po masáži klientka věděla, co ji může potkat v dalších dnech. Účinky masáže často lidé pociťují týden i déle po masáži.

Masíruji v Brně ve studiu Božská tantra. Občas i doma, ale to jen tehdy, když chce na masáž přijít někdo, s kým se znám. Zásadní je pocit bezpečí a důvěra nejen ke mně, ale i k místu, kde masáž proběhne.

Tantra masáže v Brně
Tantra masáže v Brně

Co prožíváš během tantrické masáže?

Když masíruji, cítím pocit plynutí a naplnění. Jsou to ty chvíle, kdy člověk nevnímá čas, ale ani hlad nebo cokoliv mimo přítomný okamžik. Taky cítím radost a vděčnost, že můžu dělat to, co mě naplňuje a že jsem dostal od klientky důvěru.

A co prožívá během tantrické masáže klientka? Jaké má pocity po masáži?

Každý prožije tantra masáž jinak. Protože se jedná o dlouhou pomalou masáž, u které má klientka 2 i víc hodin plnou pozornost někoho, kdo je tam jen pro ni, bývá to jedinečný zážitek.

Klientky po masáži mluví o vděčnosti, někdy o dojetí, často zažívají vzrušující pocity, brnění či vibrace v celém těle. Poměrně často se stává, že se ten krásný pocit setká s nějakým blokem či bolístkou a že dojde na slzy. Mým úkolem v tu chvíli je být nablízku, nechat klientku prožít to, co potřebuje, a vytvořit jí bezpečné prostředí, aby si to mohla dovolit prožít.

Po masážích většinou vidím rozzářenou tvář, svítící oči, ale i zpomalení a zklidnění. V dalších dnech mají klientky často spoustu energie, napíší třeba, že i po týdnu se cítí šťastné a že rozdávají radost dál. Také se ale stává, že v dalších dnech dojde na slzy a na spousty otázek, ke kterým se až postupem času začnou objevovat i odpovědi.

Pokud je na to klientka připravená, může se zbavit starého nepotřebného a udělat změnu, po které dlouho touží. Třeba v přijetí sebe sama, v přijetí jiných lidí, ale i získat energii k začátku podnikání či jiné změně.

Může tantrická masáž nahradit schůzky u psychoterapeuta? Dozvěděl jsi se třeba, že Tvé masáže pomohli zachránit vztah dvou lidí?

Tantra masáž může být léčivá, ale není to psychoterapie. Léčivá může být hlavně pro toho, kdo umí pracovat s energií a pro koho je masáž zdrojem, ze kterého čerpá. Tedy pomůže tam, kde je člověk připravený vyřešit svůj problém sám. Pokud má člověk problém, který nedokáže zvládnout sám, měl by se obrátit na někoho, kdo s ním bude pracovat opakovaně.

Tantra masáž může pomoct všude tam, kde chybí energie, chuť udělat změnu, radost ze života, takže i v partnerských vztazích. K řešení partnerských problémů ale doporučuji spíš retreaty pro páry, kde se pracuje s tantra masážemi v páru a které netrvají pár hodin, ale několik dnů.

Důležité je, aby si každý, kdo chce jít na tantra masáž, našel maséra či studio, kterému důvěřuje. Stejně jako v jiných oblastech jsou pod stejným názvem různě kvalitní služby. A u práce s doteky a s energií je potřeba cítit se bezpečně.

Když je po masáži sexuální energie velká, co s ní mají klientky dělat? Lze ji využít dále a stavět na tomto zážitku v dalších týdnech či měsících? A nemůže přijít naopak špatná nálada nebo úzkost?

Tantra masáž končí uklidněním, uzemněním, takže přímo z masáže klienti neodchází vzrušení, ale plní radosti a energie, kterou můžou použít na jakoukoliv činnost. Energie následuje vědomí, takže jen směřováním pozornosti na jejich partnerský vztah, podnikání, nebo část těla, kterou chtějí léčit, tam energii pošlou. S tím se dá pracovat už i v průběhu masáže, pokud je před masáží jasný záměr.

Stejně jako po každém jiném intenzivním zážitku může dojít k propadu a k tomu, že se dostaví nepříjemné pocity. Klientky se na to snažím připravit a doporučuji to prožít z pozice pozorovatele, který pocity sleduje, ale nehodnotí. Tento proces bývá očistný a uvolňující. Po jeho skončení přichází velká úleva. Sám jsem si tím před lety prošel a jsem za tu zkušenost moc rád.

Lze během masáže ztratit vědomí? Nebo dokonce projít nějakou transformací?

Při masáži se snažím, aby klientka prošla masáž vědomě a aby dokázala energii směřovat dle svého záměru na vybrané místo či do situace, kterou chce podpořit. Při první masáži se ale stává, že klientka v průběhu na chvíli usne. I to je v pořádku.Tantra masáž může být i transformační zážitek a posun na cestě osobního rozvoje, kterou práce s tělem výrazně urychluje.

Existuje někdo, kdo by na tantrickou masáž raději neměl chodit? Napadá mě otevírání starých ran a smutků. Nebo může někomu naopak pomoci zlomit nějakou starou křivdu a bolest?

Na tantrickou masáž by neměl chodit nikdo v kritické situaci. Není to lék pro lidi, kteří se cítí na dně. Energie z masáže by mohla být něco, s čím si neporadí a co jen jejich situaci zhorší. Naopak bych řekl, že k tomu jít na tantra masáž musí člověk dozrát. Měl by cítit, že je to to, co opravdu chce zažít a co mu dává smysl.

Energie tantra masáže může pomoci opustit staré vzorce, zbavit se křivdy, která se stala, nebo nastartovat něco nového a prospěšného. Třeba k přijetí sebe sama, svého těla, ale i svých pocitů.

Může jedna tantrická masáž nebo třeba opakované masáže změnit pohled na život? Je možné, že někteří klienti mohou mít po tomto zážitku zájem o jiná „učení“, třeba šamanismus?

Nejčastěji se lidi po tantra masážích začnou zajímat o další práci s tělem a o to, jak běžně a bez placení masérů prožívat víc radosti. Se šamanismem bych tantra masáže nespojoval.

Co Tobě osobně dala tantra do života?

Tantra je pro mě nový pohled na svět, díky kterému to, co dělám, směřuji k radosti. Snažím se svůj čas, energii a pozornost věnovat tomu, co přináší radost mně a tím i mému okolí, co dělá svět hezčí. Když se mi to daří, jsem šťastný, aniž by se v mém životě dělo něco zvláštního.

A pak jsem díky tantře zažil spoustu tak krásných zážitků, které bych si dřív ani neuměl představit.

Poradíš prosím nějaké zdroje, kdyby chtěli čtenáři začít se samostudiem nebo si zajít na kurzy tantrické masáže?

Knížky, články ale i kurzy věnované tantře a tantra masážím je možné vygooglit. Pohledů na ně je spousta a je potřeba, aby si každý našel zdroje, se kterými souzní. Tantru má někdo hodně blízko józe, někdo ji spojuje téměř výhradně se sexualitou.

Kdo chce s tantrou a tantra masážemi začít, měl by si najít své zdroje a cestu třeba i tak, že pozná to, co mu nevyhovuje. Jen je potřeba být otevřený.

Všem, kteří se zajímají o tantra masáže přeji radostné seznamování se vším novým. Ať jsou pro vás tantra masáže obohacením života jako pro mě.

Díky Vláďo za rozhovor. Ať se Ti daří!

Přidejte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Děti Zvířata
Co je Friggatriskaidekafobie? A jak souvisí s volbou prezidenta?
Udržitelnost a ekologické chování se promítají i do nábytku a bydlení
Jak je možné, že mají narozené děti modré oči?
Byliny a rostliny
Rozdíly mezi CBD a HHC
Jak správně založit kompost?
rekonstrukce zahrady
Kolik stojí rekonstrukce zahrady?
Jak dlouho vydrží svítit LED pásky?
Šungit: Kámen života a jeho účinky
Moderní metody čištění septiků: ekologicky, efektivně, šetrně
Syndromem nezdravých budov trpí dva ze tří
Recepty
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Odkrýváme tajemství přirozené krásy: Zdravý životní styl a sebeláska jako klíč k vaší nejlepší verzi
Rozluštění tajemství sacharidů a jejich role v našem zdraví
Cvičení Ekodrogerie Přírodní kosmetika Zdravé podnikání
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Šungit: Kámen života a jeho účinky
Veronika Zajícová se po srážce s autem, prasklé lebce a zlomenině nohy vrátila do ringu
Veronika Zajícová se po srážce s autem, prasklé lebce a zlomenině nohy vrátila do ringu
„Bambus přináší do zahrady radost,“ říká bambusář Martin
Keto dieta je lepší než junk food, říká Filip Degl
Jolana Janišová a kuchařka Jídla Světla
Jak odstranit Jak žít Jak zlepšit
Jak dlouho vydrží svítit LED pásky?
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Moderní metody čištění septiků: ekologicky, efektivně, šetrně