Přírodní kosmetika z Biooo.cz

[alert-announce]Většina přírodních kosmetických přípravků se vyrábí z ovoce, bylin a extraktů z rostlin, které jsou vhodné pro tělo a pokožku. Neobsahují žádné chemikálie jako jsou parabeny, SLS, formaldehyd nebo ftaláty, které jsou jednou z nejvíce toxických a nejpoužívanějších složek v běžných kosmetických výrobcích. Ty vyvolávají mnoho zdravotních problémů.[/alert-announce]

Před 2 lety jsme postupně začali kupovat přírodní kosmetiku a čistící prostředky. Začalo v malém měřítku a nenápadně. Pokukovali jsme po tuhých šamponech. Žádná kadeřnice a ani šampon nebyl pro naše rodinné bohatství (tedy vlasy) dost dobrý. Zkusili jsme kosmetiku z econea.cz, ale já se po ní osypala. Zkusili jsme nakupovat v různých mýdlárnách. Něco nám sedlo, ale potřeba starat se o sebe a domácnost více přírodně, byla postupně silnější a silnější a na to mýdlárny nestačily. A tak jsme zakotvili u Biooo.cz.

Pozn.: mé ambice sahají výše, než jen k on-line nákupům přírodních čistících prostředků a kosmetiky. Ale… jsou to zatím jen ambice 🤷‍♀️. Až holt vyrobím boty, tak se pustím do domácích tablet do myčky nebo si ušiju zimní kabát (ha ha). 💪

Bez čeho se můj nákup v Biooo.cz neobejde?

Nákup z e-shopu Biooo.cz

Náš skromný nákup z e-shopu Biooo.cz

Bambucké máslo

Přestala jsem se krémovat a promazávat konvenčními krémy a mastidly. Jednou jsem vyzkoušela bambucké máslo a od té doby na něj nedám dopustit. Ze začátku jsem ho používala denně. Tak, jak jsem byla zvyklá z dob konvenční kosmetiky. Ale pak tahle potřeba odpadla. Bambucké máslo si nanesu na obličej pouze párkrát do týdne. A obličej? Drží!

Milovníci Niveí, krémíčků proti vráskám, ryorů a nějakýchkoenzymů Q10 se asi na první namazání nezamilují. Chce to čas… 💓

Bio bambucké máslo

Bio bambucké máslo

Mýdlo LemonGrass

Savon du Midi mýdlo Lemongrass z rostlinných a přírodních esenciálních olejů. Příjemná vůně citronové trávy. V koupelně nenajdete na mytí nic jiného. Myjí se jím i naše malé děti. Vincentovi pomáháme, ale Lilka už si tou „klouzavou“ rybou obstojně namydlí.

Savon du Midi mýdlo Lemongrass

Savon du Midi mýdlo Lemongrass

 

Další mýdla, která jsme zkoušeli

Další mýdla, která jsme zkoušeli

Čistící prostředky Sonett

Ekoprostředky Sonett jsme začali zkoušet až nedávno. Nejdříve tablety do myčky a prací prášek. Dobré zkušenosti. Teď se chystáme zapojit koupelnový čistič. Nejen k sobě, ale také k přírodě se musíme chovat hezky. Čistící prostředky bych si ráda vyráběla sama. Zatím jsem testovala sodu s octem, ale do běžné péče o domácnost jsem to ještě nedokázala (z pohodlnosti) zařadit. Plánuji domácí tablety do myčky.

Kosmetika Lavera

Skoro se nemaluju. Už několik let. Je to ztráta času. Bojím se toho, že najednou budu krásně namalovaná a pak nehezky odmalovaná. A že ten rozdíl bude tak propastný, že zůstanu raději nijaká. 😉 Když mě malovali do videoklipu Potkal jsem tě po letech (jo, určitě se podívejte :)), oteklo mi oko na druhý den přes půl tváře.

Od značky Lavera jsem v Biooo.cz nakoupila řasenku, pudr a deodorant ve spreji, se kterým je spokojený i Adam.

Deodorant Lavera

Deodorant Lavera

Řasenka a pudr Lavera

Řasenka a pudr Lavera

Řasenka a pudr Lavera

Řasenka a pudr Lavera

A teď slíbená písnička na přání! 🎵

Tuhý šampon Neelyadi

Tohle je ta naše chlouba, u které jsme zatím zůstali. Mýdlo Neelyadi Siddhalepa obsahuje mnoha lety prověřenou kombinaci ajurvédských bylin a extraktů.

Mýdlo krásně pění a já mám po něm vlasy jako mořská panna! Tak jasně, už to nikdy nebude takové, ale téměř. 😉 Mýdlo posílají v krabičce z banánových listů, takže to na vaně moc hezky vypadá. Pokud tedy netrpíte úchylkou na desítky až stovky plastových lahviček.

[button-red url=“https://ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=07283879&a_bid=41ed6a9c“ target=“_blank“ position=“center“]Přidejte se a nakupte na Biooo[/button-red]

Ať vám nic neunikne

Jestli vás přírodní a non toxic kosmetika a čistící prostředky „baví“, sledujte tyhle weby a sociální sítě:

Jeden z testovaných deodorantů. Lavera je lepší

Jeden z testovaných deodorantů. Lavera je lepší

Proč přejít na přírodní kosmetiku?

Příroda je pro nás všechny, tak se k ní chovejme pěkně

Bydlíme na vesnici na samotě. Díváme se, jak nám objednané produkty přijdou zabalené. Přírodní kosmetika z Biooo.cz, ale i z jiných obchodů s podobným zaměřením bývá zabalena v recyklovatelném obalu. Tedy aspoň částečně. Ano, není to žádné „zero waste“. Ale určitě o krok dál, než konvenční kosmetika v drogérce.

Netestováno na zvířatech

Přírodní značky nejsou testovány na zvířatech. Pokud je výrobek zdravý a neobsahuje žádné toxiny, nepotřebuje žádné testy. Leda na lidech. 😉

Žádné alergie a ekzémy

Mnoho lidí trpí alergiemi, ekzémy, podrážděním kůže a citlivostí v důsledku toxických produktů.

Přírodní produkty jsou zdravé, obsahují esenciální oleje, esenciální tuky jako olivový olej, avokádo, kokosové nebo mandlové máslo a obsahují také hydroláty jako organickou růžovou vodu, levandule, čajovníky, které jsou antibakteriální, protiplísňové, antivirové, antiseptické a tak dále.

V biooo.cz mají fajnovou encyklopedii, ve které se dozvíte složení kosmetiky.

Na zdraví dětí TAKY záleží

Dlouhodobě to bude přínosné pro ještě nenarozené děti, protože se nebudou muset vypořádávat s toxickým zatížením. Dlouhodobé používání toxických produktů způsobuje, že tělo ukládá škodlivou část hlavně v tukových buňkách. Tyto toxické látky vstupují do krevního oběhu dítěte. Pro nezralý imunitní systém je to boj. Pro mě bylo těhotenství první impuls přestat si barvit hlavu toxickou barvou. Od té doby si barvím hennou.

Přidejte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Děti Zvířata
Co je Friggatriskaidekafobie? A jak souvisí s volbou prezidenta?
Udržitelnost a ekologické chování se promítají i do nábytku a bydlení
Jak je možné, že mají narozené děti modré oči?
Byliny a rostliny
Rozdíly mezi CBD a HHC
Jak správně založit kompost?
rekonstrukce zahrady
Kolik stojí rekonstrukce zahrady?
Jak dlouho vydrží svítit LED pásky?
Šungit: Kámen života a jeho účinky
Moderní metody čištění septiků: ekologicky, efektivně, šetrně
Syndromem nezdravých budov trpí dva ze tří
Recepty
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Odkrýváme tajemství přirozené krásy: Zdravý životní styl a sebeláska jako klíč k vaší nejlepší verzi
Rozluštění tajemství sacharidů a jejich role v našem zdraví
Cvičení Ekodrogerie Přírodní kosmetika Zdravé podnikání
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Šungit: Kámen života a jeho účinky
Veronika Zajícová se po srážce s autem, prasklé lebce a zlomenině nohy vrátila do ringu
Veronika Zajícová se po srážce s autem, prasklé lebce a zlomenině nohy vrátila do ringu
„Bambus přináší do zahrady radost,“ říká bambusář Martin
Keto dieta je lepší než junk food, říká Filip Degl
Jolana Janišová a kuchařka Jídla Světla
Jak odstranit Jak žít Jak zlepšit
Jak dlouho vydrží svítit LED pásky?
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Moderní metody čištění septiků: ekologicky, efektivně, šetrně