Aroma difuzér aneb cesta ke zdravé vůni

Nedávno jsem napsala článek o své cestě k esenciálním olejům doTERRA. Testovací sada 10 esenciálních olejů, která dorazila od Pavly Rozínkové byla boží a já velmi rychle usoudila, že potřebuju VÍC.

5 esenciálních olejů

Objednala jsem si 5 esenciálních olejů: Levandule, citrón, peppermint, On Guard a TerraShield.

Neptejte se, kolik esenciální oleje stály (ano, jsou opravdu kvalitní). Raději se mě za pár dní zeptejte, jak to užívám a co na sobě pozoruji. Křídla mi zatím nerostou, ale vůně a síla olejů je omamná. Esenciální oleje nejen čicháme, ale tak polykáme veganských kapslích. Co vám budu povídat, mužská polovička je vyloženě nadšená. Ale pořádné zátěžové testy jsou potřeba. 😉

Testuji On Guard

Dnes jsem skoro 2 hodiny dnes kopala základy své amatérské bylinkové spirály. Říkejme tomu prototyp, abych věděla, jak má jednou vypadat ta opravdová bylinková spirála. Zmokla jsem, jako když jsem byla malá holka a nehleděla vpravo ani vlevo a prostě byla. Ano, jsem. JSEM SAMA DOMA a práci v dešti jsem si užívala.

A těšila se, že doma nakapu do nového aroma difuzéru On Guard. Esenciální olej, který podporuje imunitu. Ano, přesně tak, testování esenciálního zázraku v podobě oleje pokračuje i bez přítomnosti hlavy rodiny.

Aromalamapa vs. difuzér

S vůněmi jsem začátečník, nekecám. Občas jsem si koupila nějaký olej značky Salus a nezkoumala, co obsahují, co pouštím do místnosti. Logicky (a snad správně) jsem to považovala za „přírodnější“ a kvalitnější než „tyčinky namočené v omamné vůni“.

Díky často nemocným dětem byl už jen krůček k olejům od Karla Hadka. Kupovala jsem cokoliv z dětské série, nosních olejů, virosanů a dalších olejů s antivirálním účinkem. Dítě se samozřejmě „neuzdravilo“ jako mávnutím kouzelného proutku, ale pro mě byly tyto přípravky a oleje mnohem lepší než nurofeny, paraleny a ATB.

Chvilku u nás zakotvil esenciální olej od Nobilis Tilia, ale Sláma řekla: „Je to dobrý, ale znám lepší.“ No nevěřte Slámě, že… A tak k nám domů doputovala doTERRA.

Oleje doTERRA nemůžete samo sebou nechat „spalovat“ v aromalampě, to by bylo vyhazování tisíců do luftu. A tak jsem koupila v obchodě ventilatory.cz malý, krásný, milý, sladký… aroma difuzér Stadler Form.

Je to tenhle malý, ale silný bobek. Zvládne až 10 hodin provozu. Já zatím vyzkoušela asi tak 5, maximální čas nemám zatím vyzkoušený. Ale pro mě, jako uživatele aromalamp je to neporovnatelný rozdíl. Kdo rád čichá esenciální oleje, mám jeden tip (pro začátečníky):

 1. Kupujte jen kvalitní oleje,
 2. používejte aromadifuzér místo aromalampy.

Ač se vám může na první pohled zdát aromalampa bez kabelu přírodnější, víc zero waste a kdesi cosi.

Aroma difuzér s ultrazvukovou technologií

Co je to vlastně ten aroma difuzér? A je bezpečný? Ultrazvukové difuzéry jsou moderní elektrické přístroje, které pomocí ultrazvukových vln rozkládají částice vody a éterických olejů na mikromolekuly a rozptylují je do vzduchu. Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu díky rychlým vibracím destičky ponořené ve vodě rozbíjí molekulu vody a oleje, tím se spojí a vzniká mlha, která zvlhčí a krásně provoní vzduch.

Na dně difuzéru se nachází keramická destička, která využívá ultrazvukové vibrace, které rozruší molekuly vody a způsobí rozdělení vodních částic. Když jsou částice rozděleny, stanou se z nich záporně nabité ionty, které jsou lehčí než vzduch. Poté už vidíte jenom páru, která vychází z aroma difuzéru.

Aroma difuzér vs. aromalampa

 • Výhodou ultrazvukových difuzéru je provoz „za studena“. Esenciální oleje se nepřepalují a nedochází v nich ke změnám chemického složení a nevznikají zplodiny z hoření svíčky.
 • Studená pár zvlhčuje místnost, to může pomoci při rýmě nebo bolesti v krku.
 • Esenciální olej cítíte opravdu dlouho. Stačí pár kapek a vůni vnímáte opravdu několik hodin. To se mi u aromalampy nepoštěstilo. Je ale také fakt, že jsem v aromalampách používala méně kvalitní esenciální oleje.
 • Aromalampa je fajn alternativa, když si na chvilku chcete udělat intimní voňavou atmosféru. Při delším používání již není aromalampa vhodná právě kvůli vznikajícím zplodinám.
 • No a otevřený oheň v dětském pokojíčku, v místnosti, kde je zvíře, večer, když chcete usínat při vůni esenciálního oleje… tam je aromalampa bez debaty nevhodná.

Malý aroma difuzér Stadler Form

 • Je malý, lehký a opravdu krásný.
 • Celkem tichý (26 dB). Šum registruji, ale velmi jemný.
 • Fakt maká, prý až 10 hodin v kuse. Vyzkouším!
 • Provoní místnost velkou až 30 m2. Potvrzuji.

Aroma difuzér Stadler Form mám teprve pár dní, ale značka slibuje švýcarskou kvalitu. Tak tomu budu věřit a nechám se unášet na provoněném obláčku esenciálních olejů… loučím se a jdu se dál testovat. Za pár dní dám vědět, jestli mě On Guard „zachránil“, když jsem pro bylinkovou spirálu riskovala zdraví.

Zajímavé zdroje

2 komentáře

 1. Jana Wilková 23.10.2020
 2. Míša Vránová 26.10.2020

Přidejte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Děti Zvířata
Co je Friggatriskaidekafobie? A jak souvisí s volbou prezidenta?
Udržitelnost a ekologické chování se promítají i do nábytku a bydlení
Jak je možné, že mají narozené děti modré oči?
Byliny a rostliny
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Rozdíly mezi CBD a HHC
Jak správně založit kompost?
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Jak dlouho vydrží svítit LED pásky?
Šungit: Kámen života a jeho účinky
Moderní metody čištění septiků: ekologicky, efektivně, šetrně
Recepty
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Odkrýváme tajemství přirozené krásy: Zdravý životní styl a sebeláska jako klíč k vaší nejlepší verzi
Rozluštění tajemství sacharidů a jejich role v našem zdraví
Cvičení Ekodrogerie Přírodní kosmetika Zdravé podnikání
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Šungit: Kámen života a jeho účinky
Veronika Zajícová se po srážce s autem, prasklé lebce a zlomenině nohy vrátila do ringu
Veronika Zajícová se po srážce s autem, prasklé lebce a zlomenině nohy vrátila do ringu
„Bambus přináší do zahrady radost,“ říká bambusář Martin
Keto dieta je lepší než junk food, říká Filip Degl
Jolana Janišová a kuchařka Jídla Světla
Jak odstranit Jak žít Jak zlepšit
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Jak dlouho vydrží svítit LED pásky?
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?