Jak zhubnout za týden. Je to reálné?

Většina z nás se občas dostane do situace, kdy potřebujeme rychle pár kilo shodit. Za týden se budeme účastnit akce, na které chceme vypadat dobře, nebo jsme zjistili, že se nedostaneme do modelu, který máme na akci připravený. Začneme držet dietu, která rychlé zhubnutí slibuje. Když budeme důslední, tak kila skutečně začnou ubývat. Je to ale zdravé? Nezatěžujeme náš organismus zbytečně?

Jak zhubnout za týden. Je to reálné?

Je rychlé hubnutí zdravé?

Při úvahách jak rychle zhubnout bychom měli znát několik důležitých faktů. Podle odborníků je ideální za týden zhubnout maximálně 1 až 2 kg. Jak také píši v článku na webu KetoDiet.cz s názevem „Jak rychle zhubnout“. Při držení drastických diet hrozí ztráta svalové hmoty a jojo efekt. Každý organismus reaguje na dietu jinak a její výsledek se může projevit různě rychle. A ti z nás, kteří mají nějaké zdravotní problémy, by k rychlým dietám měli přistupovat obzvlášť obezřetně a nejdřív by dietu měli probrat se svým lékařem.

Jak zhubnout rychle ale zdravě?

Existuje několik jednoduchých pravidel, jejichž dodržování nám zaručí redukci hmotnosti, ale zároveň si budeme jistí, že neničíme své zdraví.

  • Příjem kalorií nižší než výdej – podle dostupných tabulek si svůj jídelníček upravíme tak, abychom více energie vydávali, než přijímali. Naše tělo se tak dostane do situace, kdy bude energii pro svoje fungování čerpat ze zásob.
  • Změna složení jídelníčku – základem jídelníčku by měly být kvalitní bílkoviny, zdravé tuky a dostatek zeleniny, příjem sacharidů bychom měli redukovat. Také je důležité dostatečně pít, doporučuje se voda, bylinkové a zelené čaje, ovocné a zeleninové šťávy. Denně bychom měli vypít 30 až 40 ml tekutin na 1 kg tělesné hmotnosti. Úplně vynechat bychom měli alkohol a slazené nápoje.
  • Pravidelný pohyb – rychlejšímu zhubnutí pomůže, když se budeme více hýbat. Nejlepší volbou je fyzická aktivita, která nás baví. Doporučuje se například rychlá chůze – chodit bychom měli dvakrát až třikrát týdně přibližně 45 minut.
  • Dostatek spánku – aby náš organismus dostatečně regeneroval, měli bychom spát 6 až 8 hodin denně, důležitý je i pravidelný spánkový režim.
  • Odborná pomoc – pokud se neodvažujeme pustit do dietního programu sami, můžeme oslovit výživového poradce, který nám sestaví jídelníček na míru, s nastavením tréninkového plánu nám pomůže fitness trenér.

Hubnutí s ketodietou

Jednou z osvědčených a v současné době velice oblíbených možností jak zhubnout je ketodieta. Jedná se o dietní program, který je založený na výrazné redukci příjmu sacharidů. Na nedostatek sacharidů reaguje lidský organismus tak, že začne spalovat uložené tuky. Tento stav se nazývá ketóza. Do stavu ketózy se naše tělo dostane během 2 až 4 dní a úbytek na váze pak můžeme pozorovat během několika dalších dní. Ketodietu nabízí několik výrobců, vybrat si můžeme pomocí srovnání ketodiet.

Jak rychle zhubnout

Dieta bez hladovění

Ketodieta je založená na pravidelném příjmu potravy. Jí se 5 krát denně a ketojídla jsou připravená tak, aby dokázala zasytit na 2 až 3 hodiny. Ketojídla obsahují správný podíl bílkovin, proto nedochází k úbytku svalové hmoty. V jednotlivých porcích je také dostatečné množství kvalitních tuků, vlákniny, vitamínů a minerálů, takže náš organismus není ochuzen o žádnou důležitou složku potravy. Při ketodietě se doporučuje sníst 500 g vybraných druhů zeleniny, jako jsou okurky, cukety, salát, špenát a brokolice. Důležitý je i dostatečný příjem neslazených nápojů.

Různé dietní plány

U ketodiety existuje několik typů dietních plánů, které se liší tím, jak dlouho dietu držíme. Vhodný dietní plán si vybereme podle toho, kolik kilogramů potřebujeme zhubnout. Pro jednotlivé dietní plány jsou připravené výhodné balíčky, které obsahují ketojídla pro jeden hubnoucí cyklus.

Nabídka ketojídel je velice rozmanitá a obsahuje kaše, polévky, nápoje, omelety, palačinky, těstoviny i chléb. Jednotlivé porce jsou balené zvlášť, takže si ketojídla můžeme vzít do práce, na výlet i na dovolenou. Jídla jsou rychle připravená, balíček obsahuje i praktický shaker.

Krabičková dieta

Krabičkové diety

Další možností, jak zredukovat svoji tělesnou hmotnost jsou takzvané krabičkové diety. Jedná se kompletní dietní programy, které nám výrobce uvaří i dodá. My si pouze vybereme dietu, která je pro nás vhodná, a určíme místo a čas, kde si budeme jídla odebírat. Při přípravě diety nám pomůže výživový specialista, který nastaví náš denní kalorický příjem přesně podle toho, kolik kilogramů potřebujeme zhubnout. Krabičkové diety neslouží jen k redukci hmotnosti, v nabídce jsou například i bezlepkové, vegetariánské a veganské diety.

Krabičkové diety jsou vhodné pro lidi, kteří nemají čas nebo chuť vařit a hledají snadné řešení pro dodržování správného stravování. Je třeba však počítat s tím, že taková dieta může být finančně náročnější než vaření si doma. Je důležité také vybrat si spolehlivého výrobce a dbát na to, aby jídla byla šetrně zpracována a dodržovaly hygienické normy. Zároveň je třeba mít na paměti, že krabičkové diety nemusí být vhodné pro všechny, například pro lidi s některými zdravotními problémy nebo pro děti a adolescenty, které ještě rostou a potřebují vyšší přísun živin. Ideální je vždy vybrat si dietu s konzultací s lékařem nebo výživovým specialistou.

Přidejte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Děti Zvířata
Co je Friggatriskaidekafobie? A jak souvisí s volbou prezidenta?
Udržitelnost a ekologické chování se promítají i do nábytku a bydlení
Jak je možné, že mají narozené děti modré oči?
Byliny a rostliny
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Rozdíly mezi CBD a HHC
Jak správně založit kompost?
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Jak dlouho vydrží svítit LED pásky?
Šungit: Kámen života a jeho účinky
Moderní metody čištění septiků: ekologicky, efektivně, šetrně
Recepty
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Odkrýváme tajemství přirozené krásy: Zdravý životní styl a sebeláska jako klíč k vaší nejlepší verzi
Rozluštění tajemství sacharidů a jejich role v našem zdraví
Cvičení Ekodrogerie Přírodní kosmetika Zdravé podnikání
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?
Šungit: Kámen života a jeho účinky
Veronika Zajícová se po srážce s autem, prasklé lebce a zlomenině nohy vrátila do ringu
Veronika Zajícová se po srážce s autem, prasklé lebce a zlomenině nohy vrátila do ringu
„Bambus přináší do zahrady radost,“ říká bambusář Martin
Keto dieta je lepší než junk food, říká Filip Degl
Jolana Janišová a kuchařka Jídla Světla
Jak odstranit Jak žít Jak zlepšit
Čištění zahradního jezírka: Jak udržet vaši oázu krásy v ideálním stavu
Jak dlouho vydrží svítit LED pásky?
Léčivé houby v tradiční medicíně: Jak mohou pomoci i vám?