Konkrétní snahy o udržitelnost ve firmě Lindström

Témata jako ochrana životního prostředí, udržitelnost, férovost jsou stále naléhavější a čím dál víc se dotýkají každého z nás. Už to nejsou jenom vzdálená prohlášení států a nadnárodních společností, jsme v tom všichni spolu. Dopady kovidové pandemie a současné války na Ukrajině pociťuje na vlastní kůži stále více firem i jednotlivců. Nutí to všechny intenzivněji hledat dlouhodobá efektivní řešení.

Udržitelný přístup se snaží chránit před krizovými situacemi, ke kterým dochází vlivem sucha, migrace, pandemie, války nebo finanční krize. Učí všechny se na tyto situace připravovat a adaptovat. Udržitelnost je zaměření na dlouhodobé cíle, ať už se jedná o udržitelnost organizace, firmy, státu nebo celého lidstva, cílem je zajistit co nejlepší životní podmínky pro další generace. Pro posouzení udržitelnosti firmy se hodnotí tzv. ESG ukazatele (environmental, social a governance). Konkrétně se jedná o ukazatele jako uhlíková stopa, spotřeba vody, poměr mužů a žen v managementu, zda se dodržují lidská práva apod.

Podle průzkumů z roku 2021 70 % obyvatel Evropské unie očekává, že národní i evropská administrativa zintenzivní boj proti změnám klimatu, 96 % oslovených také uvedlo, že je ochotno přijmout alespoň jedno opatření, které vede ke snížení osobní uhlíkové stopy.

Firma Lindström: naše kroky k udržitelnosti

Základním principem servisních služeb společnosti Lindström je cirkulární ekonomika a udržitelný rozvoj. Snažíme se snižovat množství odpadu, emisí i uhlíkovou stopu. Nabízíme službu pronájmu textilu, součástí které je výběr textilu, navrhování a zadání výroby pracovních oděvů, správa zásob, logistika, ekologická péče o firemní textilie a jejich údržba.

Textilie profesionálně pereme a čistíme s nižší spotřebou vody a energií, poškozené kusy opravujeme a vracíme do oběhu, což prodlužuje jejich životní cyklus a snižuje celkové potřebné množství. Když jsou oděvy opotřebované tak, že už je nemůžeme vrátit do oběhu, jsou znovu využity při výrobě průmyslových utěrek, rohoží nebo nákupních tašek (tzv. upcyklace). Delší životní cykly výrobků znamenají menší zátěž pro naši planetu.

Obrázek: Cirkulace textilií ve společnosti Lindström. Zdroj: Lindströmgroup.com

Pronájem pracovních oděvů a textilií šetří zdroje, finance i přírodu. Zaměstnanci mají vždy čisté firemní oblečení k dispozici a o jejich údržbu se nemusí starat. Pracovní oblečení je navrženo pro jejich konkrétní práci (automechanik, prodavačka, skladník, řezník, lékárnice atd.) přesně podle jejich potřeb z kvalitních materiálů, které vydrží mnoho pracích cyklů. Procento zrecyklovaného textilního odpadu se nám daří neustále zvyšovat (z 84 % v roce 2017 k současným 88 %).

Co přesně v Lindström nabízíme

Pronájem pracovních oděvů přináší firmám řadu výhod: kromě ušetřeného času a peněz se jedná o udržitelný přístup a jistotu kvalitních pracovních oděvů, jež splňují hygienické předpisy i nejvyšší požadavky na bezpečí a komfort zaměstnanců. Běžné je zajištění reprezentativních oděvů ve firemních barvách a s logem firmy.

Obrázek: Při průmyslovém praní se zajistí hygienická čistota a spotřebuje menší množství vody. Zdroj: Lindströmgroup.com

Příkladem je potravinářský průmysl, jako je výroba nápojů, masný průmysl, zpracování obilovin a výroba pečiva, mlékárenský průmysl a také zpracování zeleniny, který má na pracovní oděvy vysoké nároky, protože podléhají přísným bezpečnostním a hygienickým normám z důvodu rizika kontaminace.

Pro pracovní oděvy v potravinářství je absolutně nutná hygienická čistota. Pro nás to znamená použití speciálních pracích programů s vysokou teplotou vody a použití speciálních čisticích prášků pro dekontaminaci případných bakterií a virů.

Automobilový průmysl má na pracovní oděvy zase úplně jiné požadavky – oblečení má ochránit pracovníka před úrazem v souladu s požadavky bezpečnosti práce. Samozřejmostí je pracovní oblečení pro zvýšenou viditelnost, pro profesionály v oboru elektro a pro svářeče a brusiče kovů.

Přidejte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Děti Zvířata
Co je Friggatriskaidekafobie? A jak souvisí s volbou prezidenta?
Udržitelnost a ekologické chování se promítají i do nábytku a bydlení
Jak je možné, že mají narozené děti modré oči?
Byliny a rostliny
Rozdíly mezi CBD a HHC
Jak správně založit kompost?
rekonstrukce zahrady
Kolik stojí rekonstrukce zahrady?
Syndromem nezdravých budov trpí dva ze tří
Dá se ušetřit pomocí solárních panelů a kolik teď stojí?
Jak čistit sedačku
Jak vybrat a udržovat sedací soupravu?
Hledáme parťačku do domečku
Recepty - Adamovo vaření
Koronavirus a těhotenství: jak se z toho nezbláznit
Jak zhubnout? Vyvarujte se mýtům a buďte v klidu
7 důvodů proč pít alkohol
Cvičení Ekodrogerie Přírodní kosmetika Zdravé podnikání
Syndromem nezdravých budov trpí dva ze tří
Deprese a úzkosti? Psychedelika můžou být slibnou terapií
Jak dezinfikovat povrchy?
„Bambus přináší do zahrady radost,“ říká bambusář Martin
Keto dieta je lepší než junk food, říká Filip Degl
Jolana Janišová a kuchařka Jídla Světla
Lidé se ostýchají mluvit o smrti se svými blízkými, říká Blanka Dobešová
Jak odstranit Jak žít Jak zlepšit
Deprese a úzkosti? Psychedelika můžou být slibnou terapií
Jak dezinfikovat povrchy?
Co znamená BMI a BMR a jak nastartovat hubnutí?